Trudna sytuacja finansowa powstaje z różnych powodów. Nie zawsze jest to nieprzemyślane zaciągnięcie zobowiązania. Czasem nagła utrata pracy czy choroba skutecznie popsują plany. Bez względu na to z jakiego powodu doszło do zaległości w spłacie, konieczne jest znalezienie rozwiązania mającego na celu uniknięcie pogłębienia problemów. Pożyczka długoterminowa dla zadłużonych wydaje się być jednym z nich. Kiedy i w jakich okolicznościach to się sprawdzi?

Alternatywa dla kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, które pozwala połączyć wszystkie bieżące zobowiązania w jedno z mniejszą korzystniejszą ratą. Przyznawane jest jednak tylko wtedy, kiedy kredytobiorca złoży wniosek przed powstaniem pierwszych zaległości w spłacie. Jeśli nie zrobi tego odpowiednio wcześnie, co znaczy, że nie uiści opłat za zobowiązania w terminie, w oczach banku stanie się niesolidnym klientem – nie otrzyma więc kredytu. Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych działają w podobny sposób z tą różnicą, że instytucja udzielająca zobowiązań nie przejmuje ich na rzecz kredytu konsolidacyjnego, a to sam pożyczkobiorca spłaca wszystkie kredyty i pożyczki z uzyskanej gotówki.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

  1. Wybranie korzystnej oferty – nie jest tak, że osoby zadłużone mają mały wybór. Co prawda może on być nieco ograniczony, jednak wciąż jest w czym wybierać. Podczas podejmowania decyzji warto zwrócić szczególną uwagę na warunki umowy oraz wymagania względem wnioskującego oraz poręczyciela.

  2. Znalezienie poręczyciela – musi być pełnoletni, zamieszkiwać na terenie Polski i mieć dobrą zdolność kredytową. Wysokie dochody stanowią zabezpieczenie dla instytucji pozabankowej na wypadek niesolidności pożyczkobiorcy (Art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r.).

  3. Złożenie wniosku – podczas wypełniania formularza potrzebne będą dane i pożyczkobiorcy, i poręczyciela.