Firmy pożyczkowe z roku na rok ulepszają swoje oferty, czyniąc je jeszcze bardziej dogodnymi i dopasowanymi do potrzeb klientów. Te z nich, które specjalizują się w tworzeniu propozycji dla osób mających zadłużenia, nie tylko starają się zachować standardy obowiązujące przy innych produktach finansowych, ale ułatwiać uzyskanie pożyczki oraz dostosowanie jej do indywidualnych wymagań przy jednoczesnym zachowaniu korzyści dla oby stron.

Pożyczka dla zadłużonych 2019 – ile można pożyczyć?

Oferty dla osób zadłużonych niewiele różnią się od standardowych propozycji. W przypadku chwilówek to najczęściej maksymalnie 5000 zł na nie więcej niż 120 dni. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku pożyczek ratalnych. Wnioskujący może ubiegać się nawet o 100 000 zł na okres 36 miesięcy. Oczywiście każda kwota poddawana jest indywidualnej ocenie, która powstaje po zapoznaniu się z wysokością dochodów i możliwościami finansowymi nie tylko pożyczkobiorcy, ale też poręczyciela, który w przypadku pożyczek długoterminowych dla zadłużonych jest niezbędny.

Jak oceniane są pożyczki pozabankowe?

Według raportu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy pożyczki pozabankowe mają wiele zalet. Do czynników decydujących o zaciągnięciu zobowiązania należą:

  • możliwość uzyskania pieniędzy szybciej niż w banku

  • minimum formalności

  • nie trzeba mieć zdolności kredytowej

  • oprocentowanie niższe niż w banku.

Jednocześnie instytucje pozabankowe niesłusznie wciąż budzą brak zaufania wśród wielu klientów. Wiążą się z tym przede wszystkim sytuacje dotyczące oszustw mające miejsce kilkanaście lat temu. Pożyczka dla zadłużonych w 2019 roku to bezpieczne rozwiązanie, które wymaga specjalnych form zabezpieczeń korzystnych dla oby stron.

Z jakich form pożyczek dla zadłużonych można skorzystać w 2019 roku?

  1. Pożyczka krótkoterminowa – wymagane oświadczenie o dochodach wypisywane przez osobę wnioskującą.

  2. Pożyczka długoterminowa – wymagany poręczyciel, czyli osoba, która przejmie obowiązek płacenia zobowiązania, jeśli pożyczkobiorca tego zaniecha.