Możliwość skorzystania z ofert banków i parabanków takich jak https://familyloan.pl/ w przypadku problemów finansowych, nieplanowanych wydatków, opłacenia życiowego celu czy sfinansowania narzędzi potrzebnych do rozwoju firmy posiada mnóstwo zalet. Problem pojawia się wtedy, kiedy pożyczkobiorca nie jest odpowiednio przygotowany do korzystania z usług firm pożyczkowych, przez co robi to nieumiejętnie i wpędza się w kłopoty.

1. Pożyczam od każdego – wiele osób, które natychmiast potrzebują gotówki, nie weryfikują wiarygodności firmy. Podpisanie umowy z taką instytucją może wiązać się z wysokim kosztem pożyczki.

2. Nie czytam umowy – zgodzenie się na warunki, których się nie zna również może wiązać się z konsekwencjami płacenia wyższych odsetek lub kosztów pozaodsetkowych niż było to ustalane słownie.

3. Pożyczam, ile się da – otwierając firmę często potrzebny jest duży budżet. Jeśli jednak bank oferuje więcej niż oczekiwaliśmy warto zastanowić się, czy przyjęcie tej propozycji nie będzie zbytnio obciążało budżetu.

4. Pożyczką będę spłacać pożyczkę – w ten sposób szybko można wpaść w błędne koło i ogromne problemy finansowe. Lepszym rozwiązaniem jest porozumienie się z bankiem lub z firmą pożyczkową w celu dostosowania warunków umowy do obecnej sytuacji finansowej.

5. Unikam kontaktu z bankiem – jeśli sytuacja materialna się zmieniła, warto skontaktować się z bankiem i dojść do porozumienia.

6. Pożyczam, by mieć tak, jak inni – o ile korzystanie z ofert parabanków i banków jest pomocne w sytuacjach naprawdę tego wymagających, to pożyczanie, by zaimponować innym posiadanymi przedmiotami to poważny grzech pożyczkobiorcy.

7. Nie szukam korzystniejszych rozwiązań – proponowane odsetki w każdej instytucji kształtują się inaczej. Warto wybierać te oferty, które związane są z jak najmniejszymi opłatami za nie.

8. Spłacam, kiedy mogę – zaciągając zobowiązanie należy mieć świadomość, że nieregularne spłacanie może nieść ze sobą konsekwencje.

9. Pożyczam bez zastanowienia się – nawet jeśli sytuacja przypiera do muru, konieczne jest przemyślenie, czy wybrana kwota pożyczki nie jest zbyt duża lub czy może istnieją inne rozwiązania.

10. Pożyczam tylko od banku – wiele ciekawych i korzystnych ofert posiadają również parabanki. Warto to rozważyć.